Gyvenime ne visada yra galimybė medituoti palaimingoje tyloje. Kartais tenka dalintis savo erdvę su triukšmingais vaikais, tėvais ar veikiančiu televizoriumi. Bet mes galime išmokti medituoti, pailsėti ir nusiraminti net ir triukšmingoje aplinkoje. Tam tik reikia truputėlio pastangų ir praktikos.
1. Šią meditaciją pradėkite atsigulę ar atsisėdę. Suvokite savo kūno padėtį.
2. Užsimerkite ir stebėkite savo kūno pojūčius, kurie yra šiuo metu. Tai gali būti sunkumo, lengvumo, spaudimo ar tempimo pojūčiai. Jūs galite pajusti vibraciją, pulsavimą, judėjimą, šilumą, vėsą. Šie pojūčiai gali būti bet kurioje jūsų kūno vietoje. Jums tereikia juos suvokti ir stebėti. Stebėkite savo kūno pojūčius smalsiai ir susidomėję.
3. Įkvėpkite ir iškvėpkite. Po kiekvieno įkvėpimo ir iškvėpimo atsipalaiduokite. Nereikia nieko daryti, tik būti dabarties akimirkoje, būti sąmoningiems.
4. Dabar nustokite stebėti kūno pojūčius ir atkreipkite dėmesį į garsus kambaryje arba už jo ribų. Jūs galite išgirsti visokius garsus: garsius arba tylius. Taip pat galite pastebėti tylą tarp garsų. Garsai pasigirsta ir nutyla. Pastebėkite, kaip jie atsiranda ir dingsta.
5. Pastebėkite garsus, bet jų nevertinkite. Viena iš mūsų proto savybių yra garsų interpretavimas arba jų vertinimas: man patinka šis garsas, man nepatinka šis garsas, tai tikriausiai mašina, tai galėtų suloti šuo. Pabandykite tiesiog klausytis garsų. Pastebėkite jus supančius garsus smalsiai ir susidomėję. Garsai pasigirsta ir nutyla.
6. Dabar dar kartą atkreipkite dėmesį į savo kūno padėtį. Stebėkite bet kokius esančius kūno pojūčius. Įkvėpkite ir iškvėpkite ir, kai būsite pasiruošę, atsimerkite.