MINDFULNESS

Mindfulness - tai praktika, kuri palaiko mūsų gebėjimą kiekvieną akimirką žvelgti į gyvenimą su smalsumu ir gerumu.

Mindfulness (liet. Dėmesingas įsisamoninimas) yra dėmesio valdymo mokslas ir menas. Tai – veiksmingas būdas lavinti dėmesį, sąmoningą gyvenimo būdą, valdyti stresą ir gerinti psichologinę bei emocinę sveikatą.

Mindfulness yra pagrįstas praktine meditacijos patirtimi ir šiuolaikiniais neurologijos duomenimis. Tai – rytų išminties metodai (be religinio konteksto), patvirtinti  naujausiais žmogaus smegenų tyrimų rezultatais.

Mindfulness yra praktika, kuri moko mus atvirai ir nuoširdžiai suvokti kiekvieną akimirką, kurią gyvename.

Mes įsisąmoniname kvėpavimo ir kūno pojūčius, suvokiame savo emocijas ir mintis. Žvelgdami į šias sritis su smalsumu ir malonumu, pradedame pastebėti, kai galvojame nenaudingas, sekinančias mintis arba kai elgiamės taip, kaip iš tikrųjų nenorime.

Šis suvokimas suteikia mums  erdvę, kurioje galime pasirinkti kaip mums elgtis ar galvoti, mes galime pasirinkti kitokį elgesį. Laikui bėgant, mes sugebame padaryti kažką kitaip negu įprastai, pakeisti savo elgesio modelius kurie yra nenaudingi, o kartais net kenksmingi mums patiems arba aplinkiniams. 

TRUMPA ISTORIJA

Mindfulness metodiką prieš 40 metų (1979 m.) sukūrė Masačusetso universiteto profesorius John Kabat-Zinn, kuris pirmasis panaudojo meditacijos praktikas medicininiais tikslais. Jo darbo rezultatu tapo Mindfulness-Based Stress Reduction programa – 8 savaičių trukmės streso valdymo kursas (MBSR), pagrįstas meditacijomis, sąmoningumo praktikomis bei kognityvinės elgesio terapijos pagrindais.

Laikui bėgant, programos turinys buvo praturtintas, o MBSR pradėtas naudoti norint atsikratyti nerimo sutrikimų, depresijos, fobijų ir priklausomybių.

Mano giliu įsitikinimu, net nesant psichologinių sutrikimų,  Mindfulness reikalingas kiekvienam žmogui dėl greito šiuolaikinio gyvenimo tempo ir nuolatinės kasdienės intensyvios veiklos, sukeliančios chroninį stresą. Net jeigu mes esame labai užsiėmę ir turime labai daug veiklos, Mindfulness padeda tapti labiau sąmoningais ir mažina stresą dėl darbo pertekliaus.

Taip pat Mindfulness sustiprina mūsų gebėjimą koncentruoti dėmesį ir nesiblaškyti. Tai – galingas įrankis būti dabarties momente. Kai esame pagaunami negatyvių emocijų ir minčių, Mindfulness padeda “susitarti su jomis” konstruktyviais būdais. Mes išmokstame “paleisti” negatyvias emocijas ir mintis, o ne užstrigti jose.

Šiuo metu Mindfulness – viena plačiausiai naudojamų metodikų, tinkančių įvairaus amžiaus žmonėms bei patiriantiems padidintą stresą kasdienybėje (nuo namų šeimininkių – iki studentų, gydytojų ir verslininkų).

Metodo efektyvumas yra patvirtintas daugybe mokslinių tyrimų. Mindfulness programos naudojamos Google ir NASA specialistų,  elitinių JAV karių, Vakarų šalyse plačiai taikomos įvairiuose kompanijose, valstybinėse ligoninėse bei poliklinikose, Didžiojoje Britanijoje diegiamos parlamente bei švietimo sistemoje.

Tiriant smegenų struktūrą žmonėms, kurie pabaigė  Mindfulness kursą, nustatytas padidėjęs pilkosios medžiagos tankis (kiekis) įvairiose smegenų srityse, kurios atsakingos už mokymosi, informacijos prisiminimo, savianalizės bei empatijos procesus. Taigi, galima teigti, kad Mindfulness padeda mokytis, prisiminti informaciją bei vystyti empatiją.

Įprastoje būsenoje (autopiloto režimu) mes atsitiktinai nukreipiame dėmesį į įtemptą išorinį pasaulį ir dažnai nevaldome mąstymo proceso ir emocijų. Mes nuolat prisimename praeitį ir nerimaujame dėl ateities.

Tuo tarpu,  kaip aspirinas yra tabletė nuo galvos skausmo, Mindfulness praktikos kovoja su nerimu. Reguliarus užsiėmimas turi didelę teigiamą įtaką sveikatai: nuramina nervų sistemą, pašalina automatines reakcijas, gerina imunitetą, išlygina širdies ritmą.

Mindfulness padeda padidinti ir darbo efektyvumą. Išmokstama dirbti susikaupus ir nesiblaškant, dirbti efektyviau atliekant daugiau darbo per mažesnį laiko tarpą. Taip pat, išmokstama kokybiškai pailsėti per mažesnį laiko tarpą, subalansuoti darbo ir poilsio režimą.

Mindfulness praktikas galima būtų prilyginti sąmonės higienai. Mes reguliariai plauname kūną, valome dantis, taipogi turime pasirūpinti ir savo sąmonės (proto) būkle.

Kokia gi Mindfulness nauda žmogui?

Žmogus praktikuojantis Mindfulness gali:

  • geriau susidoroti su emocine perkrova,
  • išeiti iš lėtinio streso būsenos,
  • negalvoti su nerimu apie ateitį ir nesikapstyti be galo praeityje,
  • sumažinti lėtinį skausmą,
  • palengvinti depresinės nuotaikos būseną,
  • pagerinti miego kokybę,
  • pastebėti mažus džiaugsmingus gyvenimo įvykius ir jais mėgautis,
  • priimti pagrįstus sprendimus,
  • sumažinti nerimą,
  • gerinti kūrybiškumą ir asmeninį efektyvumą,
  • atpažinti kūno siunčiamus signalus,
  • atsipalaiduoti ir pasiekti psichinę ramybę,
  • ugdyti gebėjimą valdyti dėmesį ir didinti proto koncentraciją.

Laimingas žmogus turi ramų protą. Mindfulness – tai būdas ugdyti tokį (ramų) protą.  Visi mes žinome, kad norint būti sveikiems ir stipriems, reikia treniruoti kūną, rūpintis mityba, darbu ir poilsiu. Tačiau dėl laimės ir gerovės pilnatvės, turime sąmoningai pasirūpinti ir savo proto būsena.

Individualūs užsiėmimai skirti asmeniniam tobulėjimui jums tinkamu laiku ir patogiu tempu. Dirbu su jumis, kad palaikyčiau jus šiame procese.

maxrgfhghjjhjesdefault

8 individualūs Mindfulness streso valdymo užsiėmimai (online)

Individualūs Mindfulness streso valdymo mokymai norintiems praktikuoti privačiai

Susitinkame individualiai, nuotoliniu būdu vieną kartą per savaitę

8 susitikimai, po 1 val.

Įvadinis susitikimas (15 min.) nemokamas, jūsų poreikiams išsiaiškinti

KAINA 250 eur

Užsiregistruokite nemokamam įvadiniam susitikimui arba susisiekite su manimi tel. 860102385.

IMG_20191204_093128-scaled.jpg

8 individualūs Mindfulness (dėmesingo įsisąmoninimo) valgymo užsiėmimai (online)

Individualūs įsisąmoninto valgymo mokymai norintiems praktikuoti privačiai

Susitinkame individualiai, nuotoliniu būdu vieną kartą per savaitę

8 susitikimai, po 1 val.

Įvadinis susitikimas (15 min.) nemokamas, jūsų poreikiams išsiaiškinti

KAINA 250 eur

Užsiregistruokite nemokamam įvadiniam susitikimui arba susisiekite su manimi tel. 860102385.

Norite pagerinti darbuotojų produktyvumą ir sumažinti įtampą darbo vietoje?

Mindfulness (dėmesingo įsisąmoninimo) mokymai ir seminarai yra skirti ne tik individualiam augimui, bet ir įmonėms/organizacijoms.

Įsivaizduokite, jei įmonės darbuotojai ir vadovai  būtų labiau susikaupę, produktyvesni ir kūrybiškesni. O jeigu jūsų organizacijoje tai būtų norma?

maxresdghghjhkjefault

8 savaičių Mindfulness streso valdymo mokymai organizacijoms, po 2 val. kartą per savaitę

8 savaičių trukmės Mindfulness mokymai organizacijose, pagrįsti meditacijomis, sąmoningumo praktikomis bei kognityvinės elgesio terapijos pagrindais.

Plėtojant Mindfulness praktiką, siekiama išmokyti dalyvius dėmesingo įsisąmoninimo sampratų ir padėti integruoti sąmoningumo praktikas į jų kasdienį gyvenimą.

Ši kasdienė praktika bus naudinga dalyvių sveikatai, kasdienio streso lygio mažinimui, pagerins jų bendravimą su bendradarbiais, padės nesiblaškyti atliekant užduotis ir tapti labiau produktyviais.

Mindfulness mokymai  organizacijose, apima tokias temas kaip streso valdymas, sąmoningas bendravimas ir kt.

KAINA sutartinė

Į kainą įeina:

❖ Mokymai ❖ Mokymų teorinė medžiaga ❖ Meditacijų audio įrašai ir kt.

Užsiregistruokite nemokamam įvadiniam susitikimui arba susisiekite su manimi tel. 860102385.

SplitShire-05825-scaled.jpg

1 val. trukmės Mindfulness praktikos organizacijoms

Reguliarūs 1 val trukmės užsiėmimai, pagrįsti Mindfulness metodikomis, vykstantys pietų pertraukos metu arba po darbo ir skirti darbuotojų poilsiui, darbingumui ir psichologinei pusiausvyrai palaikyti.

Užsiėmimo struktūra organizuojama atsižvelgiant į organizacijos poreikius.

Į užsiėmimą įeina sąmoningumo praktikos, Mindfulness meditacijos ir vizualizacijos, fiziniai (jogos) pratimai.

KAINA sutartinė

Užsiregistruokite nemokamam įvadiniam susitikimui arba susisiekite su manimi tel. 860102385.