JOGA IR MEDITACIJA

Šiuolaikinis gyvenimo ritmas mums kelia daug rūpesčių. Didelis gyvenimo tempas – tai stresas, netinkama mityba, nuolatinis nuovargis ir laiko stoka atsigauti.

Prie to dar pridėkite sėslų gyvenimo būdą  ir tada nugaros problemos, antsvoris bei lėtinis nuovargis pamažu tampa nuolatiniais daugelio žmonių palydovais.

Jogos užsiėmimai padeda išvengti aukščiau išvardintų negandų arba jas po truputį pašalinti.

Savo praktikoje taikau jogos užsiėmimus, į kuriuos įeina kvėpavimo pratimai (pranajamos), jogos pratimai (asanos), relaksacija (atsipalaidavimo pratimai) ir meditacija. Jogos užsiėmimas – tai metodika, kuri paveikia žmogaus organizmą visapusiškai, paliesdama visas jo sistemas.

maxrgfhghjjhjesdefault

Jogos pratimai (asanos)

Jogos pratimai (asanos) tarsi "sutepa" sąnarius, raumenis, sausgysles ir raiščius gerindami kraujotaką ir suteikdami kūnui lankstumą .

Asanos stimuliuoja įvairius taškus, žinomus kinų akupunktūroje. Šių taškų stimuliavimas padidina nervinės energijos (sansk. kalba - prana) tėkmę.

Taipogi, skirtingi jogos pratimų judesiai masažuoja ir stimuliuoja vidinius organus, kurie pradeda funkcionuoti efektyviau.

Jūs tikriausiai žinote, kad dauguma žmonių kvėpuoja paviršutiniškai. Jų pečiai sulinkę, jie jaučia skausmą viršutinėje nugaros dalyje ir kakle, ir nežinodami kenčia nuo deguonies trūkumo. Dėl to trūksta energijos ir žmogus greičiau pavargsta.

IMG_20191204_093128-scaled.jpg

Kvėpavimo pratimai (pranajamos)

Daugumai iš mūsų reikalingi kvėpavimo pratimai (pranajamos). Jie gali mums padėti pašalinti įtampą ir net pagelbėja sergant depresija.

Didžiausias kvėpavimo pratimų poveikis - tai pranos koncentracijos padidėjimas kūne, kuri padidina žmogaus gyvybinės energijos lygį.

Be to, pranos kontrolė suteikia žmogui ir proto kontrolę.

SplitShire-05825-scaled.jpg

relaksaciją (atsipalaidavimo pratimus)

Kalbant apie relaksaciją (atsipalaidavimo pratimus), kuri visuomet būna jogos užsiėmimo pabaigoje, svarbiausia yra tai, kad kūnas "nurimsta" ir atsipalaiduoja. Atsipalaidavimas - natūralus kūno "pasikrovimo" būdas. Kai kūnas ir protas nuolat perkrauti, jų efektyvumas sumažėja. Norint atgauti pusiausvyrą ir subalansuoti kūną ir protą, privaloma išmokti taupyti energiją, kas vyksta atliekant atsipalaidavimo pratimus.

Žmogaus gyvenimas, maistas, darbas ir net pramogos - viskas eikvoja mūsų energiją. Net "ilsėdamasis" žmogus naudoja daug energijos dėl mentalinės ir fizinės kūno įtampos.

Dienos bėgyje žmogaus kūnas pagamina tiek energijos, kiek jam reikalinga patenkinti savo poreikius. Bet dažnai gali prarasti ją per labai trumpą laiką, nes žmogus patiria neigiamas emocijas: įsižeidžia, supyksta ar susierzina.

Atsipalaidavimo pratimų metu mes beveik nenaudojame pranos. Nedidelė jos dalis naudojama kūno medžiagų apykaitai palaikyti, o kita dalis kaupiasi. Tinkamas atsipalaidavimas - kelias į didesnį gyvybingumą ir energingumą.

IMG_20210529_171649-scaled.jpg

meditacija

Būtinas jogos komponentas - meditacija, gali padėti atkurti jūsų vidinę pusiausvyrą ir ramybę, skiriant jos praktikai net visai nedaug laiko. Tai paprasta, nesudėtinga ir visiems prieinama praktika, kurios nauda įrodyta moksliniais tyrimais. Meditacija nepadės jums išvengti streso. Bet jeigu palygintume stresą su bangomis vandenyne, galima būtų pasakyti žinomą frazę: "Jūs negalite sustabdyti bangų, bet galite išmokti jomis čiuožti".

Kai kurie žmonės galvoja, kad meditacija yra bėgimas nuo realybės, būsena kuomet nugrimztama į malonų fantazijų pasaulį. Bet tai tikrai nėra taip. Nes meditacija yra sugrįžimas ir atsigręžimas į realybę.

Tai - išmokimas matyti kiekvieną akimirką kaip pirmą ir paskutinę. Tai - tikras savęs pažinimas, gebėjimas matyti save tokį, koks esi, be iliuzijų, vertinimų ar pasipriešinimo. Ar jūs pasiruošę atrasti savo tikrąjį Aš?

Parašykite man žinutę, kad galėtume susisiekti

Kontaktai

Norintys prisijungti prie grupinių gyvų (Vilniuje ir Vilniaus raj.) ar online jogos užsiėmimų, užpildykite registracijos formą arba susisiekite su manimi tel. 860102385.

Jogos pamokos įmonėse pietu pertraukos metu. 1 valandos trukmės jogos užsiėmimas  yra prieinamas ir novatoriškas sprendimas įmonėms, norinčioms sumažinti sveikatos priežiūros išlaidas, sumažinti stresą darbo vietoje ir skatinti darbuotojų gerovę. Užsiėmimai ne tik stiprina darbuotojų fizinę sveikatą, bet ir gerina smegenų bei nervų sistemos veiklą, pagerina psichinę kolektyvo būseną. Taikant jogos užsiėmimus darbe kolektyvo produktyvumas, tikslumas ir darbo darna pakyla į kokybiškai naują lygį.

Užpildykite registracijos formą arba susisiekite su manimi tel. 860102385.