SUNKUMAI MEDITUOJANT

Sunku rasti laiko meditacijai

Vienas sunkiausių dalykų, susijusiu su meditacija, –  rasti laiko ją atlikti.

Jūs galite įtraukti meditaciją  į savo dienos veiklų tvarkaraštį, kaip įtraukiate dantų valymą ar prausimąsi į savo dienos ritualus ir tokiu būdu iš lėto vystyti įprotį medituoti kasdien.

 

Užmiegate meditacijos metu

Pabandykite eksperimentuoti ir medituoti skirtingais dienos laikais. Arba galite pabandyti pakeisti kūno padėtį medituojant (pavyzdžiui, išbandykite kūno skenavimo meditaciją sėdėdami ant kėdės, o ne gulėdami). Įsitikinkite, kad visada pakankamai išsimiegate, kitaip, jei būsite pavargę, visada užmigsite medituodami.

 

Dingo susidomėjimas meditacija

Pabandykite praktikuoti su draugu, grupėje, kitu paros metu ar pabandykite paįvairinti atliekamus meditacijos pratimus.

 

Išoriniai trukdžiai drumsčia meditacijos praktiką

Suraskite ramią vietą meditacijai, kad jums niekas netrukdytų bent 10 minučių. Jei negalite išvengti trukdžių, pabandykite trumpam nukreipti į tai dėmesį. Atkreipkite dėmesį į girdimų garsų garsumą, dažnumą ir pobūdį. Atkreipdami dėmesį į garsus, jūs nebekovojate su trikdžiais ir nesierzinate, o leidžiate tam būti ir priimate tai.

 

Jaučiate diskomfortą dėl kūno padėties

Kai gana ilgą laiką sėdite ar gulite ramiai, galite pradėti jausti diskomfortą. Iš tikrųjų, diskomfortas yra puikus būdas išmokti sąmoningumo, nes sąmoningumas yra judėjimas sunkumų link ir jų priėmimas. Galite jausti niežėjimą, pulsavimą, sustingimą, įtampą ar kitus pojūčius. Pabandykite į tą jausmą įnešti smalsumo. Kur diskomforto vieta, kokia jo forma ir spalva?

 

Keistos patirtys

Tam tikru momentu meditacijos metu gali kilti keistos patirtys. Tai gali būti jausmas, lyg plūduriuotumėte, keista, į sapną panaši, būsena,  niežulys ar neramumas ir t.t. Tai normalu ir praeis. Jei galite, leiskite patirčiai atsiskleisti. Jeigu nebenorite tęsti, galite nustoti medituoti, padaryti pertrauką ir grįžti prie meditacijos vėliau.

 

Medituojant iškyla sunkios emocijos

Sąmoningumas yra galingas būdas susitvarkyti su emocijomis. Stiprios emocijos, kurias galbūt slopinote, gali tapti daug labiau pastebimos meditacijos metu. Jeigu meditacijos praktikoje iškyla stipri, sunki emocija (pavyzdžiui, gilus liūdesys ar stiprus pyktis), pabandykite išbūti su emocija, o ne ją slopinti. Tuomet ji išnyks, kaip ir bet kuri kita patirtis.

 

Medituojant atsiranda sunkios mintys

Svarbu atsiminti, kad jūsų mintys nėra faktai, tai tik mintys. Ženkite žingsnį atgal ir pamatykite savo mintis taip, lyg būtume jų stebėtojai, tarsi iš šono. Yra keletas būdų, kaip tai padaryti: pavyzdžiui, įsivaizduokite mintis kaip debesis ir stebėkite, kaip jie praplaukia, arba įsivaizduokite, kad esate judančiame traukinyje ir stebėkite mintis kaip peizažą pro langą.

Sunkumai medituojant neišvengiami, bet kai jų nevengiate, o judate link jų, jie praranda savo valdžią.